INSTAGRAM

Blog

Eskiden organik yoktu. Sebze, meyve doğal gübre ile zenginleştirilmiş topraklarda yetişiyordu. Yediklerimiz dostumuzdu, onlardan kuşkulanmıyorduk. Mevsim neyi önümüze getiriyorsa onu yiyorduk. O zamanların filmlerinde bolca kullanılan aşeren hamileler ve istediklerini bulamayan kocaların traji komik hikayeleri bundandı. Fruktoz şurubu ve çin tuzları ile tanıştırılmamıştık. Alışveriş yaparken kutuların, kavanozların içindekiler kısmını okumak henüz popüler değildi.

Eskiden organik yoktu. Herşey zaten organikti, doğaldı, normaldi, saftı. Bu yüzden daha sağlıklı, daha gerçekti. Kimyasallarla yetiştirilmemiş yiyecekler, yiyene iyilik, sağlık verirdi. Biz de bugün size iyi gelecek kremleri, losyonları, bebek yağlarını ve tüm diğer ürünleri sadece doğal ve saf malzemeleri kullanarak, usulünce hazırlıyoruz. Aynı eskiden olduğu gibi.

Biberiyeyi en doğru zamanda topluyor, kullanana kadar ağzı kapalı cam kavanozlarda saklıyoruz. Ihlamurun şifalı yerini yani çiçeklerini kullanıyoruz. Bebekleri mis gibi uyutacak lavantayı çiçeği açmadan topluyoruz, çünkü sadece çiçeği açmadan toplanan lavantanın kokusunu senelerce koruduğunu biliyoruz. Keçi Sütü sabunumuzun içerisinde Aysun Hanım çiftliğinden alınmış organik keçi sütü kullanıyoruz. Ovmalarımızı hazılamak üzere Çankırı’dan en iyi kalite, rafine olmamış kaya tuzu alıyoruz. Biz biliyoruz ki kaya tuzunun rafine olmamışı makbuldür ve 84 ayrı minerali içinde barındırır, kullananın üzerinde biriken elektromanyetik yükü alır götürür.

Biz HomeMade Aromaterapi olarak tüm ürünlerimizle sizlere kozmetik değil, iyilik ve sağlık vermeyi amaçlıyoruz. Sizleri elliyi aşkın doğal ürün seçeneğimiz hakkında daha fazla bilgi almak için Kuzguncuk mağazamıza ve www.homemadearomaterapi.net online satış sitemize bekleriz…

Leave a Comment: