INSTAGRAM

Blog

Tozun biriktiği her yerde negatif enerji de birikir. Karanlık ve ışığın girmediği bölümlerde ise durağan bir enerji oluşur. İşte evinizi “negatif enerji”lerden temizlemek için yüzyıllardır Anadolu’da yapılan uygulamalardan birkaçı:

Enerji temizliğinden önce mümkün olduğu kadar evinizi temizleyin, tozlu, dağınık alan bırakmayın.

Yüksek titreşimli adaçayı, düşük titreşimleri uzaklaştırır, kötü enerjiyi temizler. Eskilerden günümüze kadar gelen en yaygın kullanılışı tütsü olarak adaçayı bitkisinin yakılmasıdır. Uygun bir kasede birkaç dalı yakın ve söndükten sonra çıkan dumanı evinizde gezdirin. Işık girmeyen bölümleri unutmayın.

Geçmişten günümüze Türk evlerinde uygulanan bir diğer gelenek ise üzerlik yakılmasıdır. Adaçayı gibi üzerlik tütsüsünün de nazarı kovduğuna inanılır.

Negatif enerjiyi çeken kaya tuzunu mümkünse evin giriş kapısına yakın bir yere kase içinde koymalısınız. Saf tuzun, enerjiyi üzerinde toplayarak ev halkını koruduğuna inanılır. Koyulan tuzun düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Burada önemli olan hafta boyunca enerjiyi toplamış tuzun çöpe değil tuvalete atılmasıdır.

Evin içinde ve balkonlarda yetiştirilen çiçekli ve yeşil bitkiler eve taze enerji çekerler. Sivri yapraklı ve aşağıya doğru sarkan birkileri tercih etmeyin.

Gül, bizim inancımızda çok önemlidir. İnsan ruhunu, güzellikleri temsil eder. Gül kokusu sevgi ve mutluluk duygularını arttırır.

Homemade Aromaterapi negatif enerji ürünleri için tıklayınız.

Comments

 • ŞİMA ULAŞ
  17 Eylül 2018

  Blog yazılarınızın devam etmesi dileğimle. Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler.

  reply
  • asli bilgin
   27 Kasım 2018

   Çok teşekkürler…

   reply

Leave a Comment: