INSTAGRAM

Blog

Antik Mısır’da “ölümsüzlük bitkisi”, Kızıldereliler tarafından ise “cennetin sihirli değneği” olduğuna inanılan ve binlerce yıldır hem sağlık hem de kozmetik alanında kullanılan Aloe Vera*** bitkisinden elde edilen Aloe Vera Jelimiz bizlerle! Üstelik herhangi bir sentetik koruyucu içermeden, sadece içeriğindeki doğal E vitamini ile korunuyor.

Kleopatra’nın ve Nefertiti’nin güzellik rutinlerinin vazgeçilmezi***, Büyük İskender’in yaralı askerlerini iyileştirmek için kullandığı bu bitkinin**, yaprakları kesildikten sonra orta kısmından akıtılan jel kıvamındaki su ile Aleo Vera Jel elde ediliyor.

Aloe Vera Jel, her cilt tipine uygun şahane bir vücut nemlendiricisi olarak duştan sonra uygulanabilir. Gözenekleri sıkılaştırır ve nemin ciltte tutunmasını sağlayarak cildin nem kaybını azaltır*. Aromaterapik ecza dolabının vazgeçilmezlerinden olan Aloe Vera Jel, güneş yanıklarını ve yaraları iyileştirici etki gösterir.

UV ışınlarının ve radyasyonun cildimize verdiği zararlara karşı koruyucu**, antienflamatuar ve güneş sonrası cildimizi sakinleştirici etkisi*** ile yaz aylarında güvenle kullanılabilir. Cilt yanıklarının yanı sıra, UV ışığına maruz kalmanın neden olduğu cilt kızarıklığını ve acıyı da azaltmaya yardımcıdır*. Hücre yenileme özelliği ile, yanık ve kesik tedavilerinde cildin hızlıca iyileşmesini sağlar***.

Cildin elastikiyetini ve dayanıklılığını sağlayan fibroblast hücrelerini uyararak kolajen ve elastin sentezini arttırır***, ince kırışıklıkların görünümünü gidermeye yardımcıdır*. İçeriğindeki antrokinon ve 6 antiseptik ajan sayesinde antiviral, antibakteriyal ve antifungal etkidedir**. Sedef hastalığında oldukça etkili olan Aloe Vera, cilt problemlerini ve enfeksiyonları tedavi etmede de oldukça sık kullanılır**.

Sakinleştirici, serinletici, ferahlatıcı etkisi ile sizlere de çok iyi gelmesini diliyoruz.

Hassas cilde sahip olan kişiler, el bileklerinin içine az miktarda sürdükten sonra 2-3 saat herhangi bir reaksiyon görülmediği taktirde kullanmalıdırlar.

Referanslar
*Hamman, J., 2008. Composition and Applications of Aloe vera Leaf Gel. Molecules, 13(8), pp.1599-1616.
**Moghaddasi, S. and Verma, S., 2011. Aloe vera their chemicals composition and applications: A review. International Journal of Biological & Medical Research, 2(1), pp.466-471.
***Surjushe A, Vasani R, Saple DG. Aloe vera: a short review. Indian J Dermatol. 2008;53(4):163-166. doi:10.4103/0019-5154.44785.

Leave a Comment: