INSTAGRAM

Blog

Yeni mevsimde eskiyi geride bırakın. Açın evin tüm pencerelerini, miss gibi hava dolsun. Yazdan kalan, yaza ait herşeyi bir derleyip toparlayın, bir daha ki yaz için kaldırın. Kaldırıken içine giysilerinizi güveden uzaklaştırması için lavanta ve adaçayı keseciklerinden koymayı unutmayın.

Bir yeni insan gibi bakın evinize, hazır mı eviniz yepyeni bir mevsime? Eski, kırık, bozuk ne varsa ayırın. Tamir ettirin, atın ve bağışta bulunun. Çok uzun vakitlere gerek yok, zaten uzun zamandır biliyorsunuz nerede ne var. Sadece harekete geçin, ayırın eskiyi ve işe yaramayanı; yeni mevsimde yanınızda olmasını istediklerinizi ve istemediklerinizi.

Kağıt fişlerden, kalem pillere içine önüne gelenin bir şeyler tıkıştırdığı çekmecelerden birinin yerine koyun kendinizi. Anlayın çekmeceyi. Boşaltın. Ne gereksizse onunla vedalaşın. Birikmiş tüm çöpleri atın, kullanmayacaklarınızı ihtiyaç sahiplerine verin, evi bir rahatlatın.

Güzelce temizleyin. Öyle kimyasallarla değil. Özenle hazırladığımız temizlik sirkelerimizle veya doğal malzemelerden hazırlanmış temizlik ürünleriyle silin onu, teşekkür etsin bir kez daha size.

Açın tüm pencereleri, çıksın gitsin bütün ağır hava. Yepyeni bir mevsimin taze havasına yer açın. Öyle süslü püslü parabenli tütsüler değil bildiğimiz adaçayını yakın, günlük yakın, tüm biriken negatif enerjiyi alsın götürsün kokuları. Bir derin nefes alsın ev.

Eliniz değmişken gardrobunuza da bir el atın. Yeni mevsime uygun ne varsa sadece onlar olsun dolabınızda. Sadece yeni bir sizi anlatan kıyafetler. Kaldırın yazlıkları. Giyerken zevk aldıklarınız kalsın dolapta. Sadece enerji verenler ve iyi hissettirenler. Hiç korkmadan ayırın boşuna yer kaplayanları.

Bir hediye verin dolabınıza. İçi lavantalı ham keten askılarımızdan alın bir kaç tane. En çok sevindirenleri asın onlara, mis gibi lavantanın kokusu sinsin üzerlerine belli belirsiz, bir tek siz alın o kokuyu, alınca sadece sevdiğiniz parçalarla dolu dolabınız gelsin aklınıza, gülümseyin.

Bir iyilik de kendinize yapın, temizliğin ardından sıcacık bir banyoya girin, yazdan kalan ölü deriyi doğal tuzlarla ovun, tüm vücudu canlandırın, saf yağlarla bir masaj yapın. Güzel bir uyku çekin. Bitirirken, zamanında işe yaramış diye saklanan, eskimiş, enerjinizi düşüren ne kadar düşünce, davranış varsa, atın onların da hepsini. Yeni mevsime eskiyi atıp, yenilenerek girin.

Leave a Comment: