INSTAGRAM

Blog

Yapı olarak, aklımı bir şeye taktığım zaman ondan başka hiç bir düşünemeyen, tüm hayat enerjisini, zihnini, ruhunu, zamanını herşeyini ona yükleyen biriyim.

Kendimi bildim bileli ama kızımın doğumuyla birlikte yaklaşık 16 yıldır, bir ilacın yan etikisinin neden olduğu, belki bir tane daha yutmuş olsam geri dönüşü olmayacak yerlere gidebilecek bir rahatsızlıktan sonra da yaklaşık 10 senedir iyice ivme kazanarak önce kendimi, sonra da yakınımda olan herkesi bezdirecek kadar sağlıklı ve doğal yaşam takıntılıydım. Organik gıdaya ulaşmanın şu anda olduğu gibi kolay olmadığı zamanlarda, şehir dışındaki çeşitli ufak çiftliklerden tek tek sebze, meyve, salça, tam buğday unu vb bir çok gıdayı getirttim. 15 sene öncesi için risk sayılacak bir şey yapıp kızıma hiç süt içirmeyip, haftalık getirttiğim organik keçi sütünü kaynatıp yoğurt ve çökelek peyniri yaparak geçirdim zamanımı. Daha sonra, şimdiki işimin oluşmasını sağlayan, yediğimiz içtiğimiz kadar vücudumuza sürdüğümüz de aynı şekilde kana karıştığından bununla ilgili takıntım başladı ve 10 senelik eğitim, öğrenme, öğrendikçe hiç bir şeye hiç bir ürüne güvenememekten, kendi kremimi, sinek koruyucumu, güneş yağımı vb kendim yapmaya başlamamla da Homemade Aromaterapi doğdu, iyiki de oldu… Bu arada, içtiğimiz suyu önden kristallerle canlandırıp içmek, içirmek, yenilen her şeye önden enerji yüklemek, çiğ sularını toplamak vb gibi şeyleri söylemek istemiyorum!!

Bugün geldiğim yaşta ve yerde, bir sene öncesine kadar kendime, yakın çevreme ve tanıdığım, tanıştığım herkese tek doğru diye sunduğum, farklı şekillerini kabul etmediğim bu yaşam biçimimi artık biraz radikal buluyorum; belki kızım büyüdü, belki okulda veya dışarıda yediğinin, giydiğinin, soluduğunun vb artık benim kontrolümde olamayacağı ve bunun için üzülmenin bir faydası olmayacağını bildiğimden, belki elimden geleni yaptım hissi ama en çok da ne yapsak, ne yesek ne giysek ne sürsek de içimiz ruhumuz kendini iyi hissetmiyorsa çok da bir şeyin önemi olmadığını hem çevremde hem de kendimde gördüğümden sanırım. Hala tabii çoğu şeyin organiğini ve/veya gerçekten doğalını sattığını iyi bildiğim yerden almaya çalışıyorum, şanlıyım ki kendimizin ürettiği ürünleri sürüyorum, soluyorum, cam damacanada su alıyorum, yetiyor… Her şey kararında güzelmiş !!

Aslı Bilgin

Leave a Comment: