Evinizin Enerjisini Dengede Tutmak İçin Ritüeller

Evinizin Enerjisini Dengede Tutmak İçin Ritüeller

Kendi hayatımın içerisinde evimin enerjisini dengede tutmak için yaptığım ritüellerim:

Öncelikle eviniz size ait ve sizden başka kimsenin enerjisi ona etki edemez, siz nasılsanız o da öyledir. korkulması gereken tek şey korkunun kendisidir. Bunu hep aklınızda tutun.

Dolunay zamanının hem ruhsal hem de fiziksel temizlik için en kuvvetli zamanlardır. Bu zamanlarda evde birikmiş olan tüm negatifin, size artık iyi gelmeyenin evden gitmesi niyetini de koyarak evin kuzey – güney – doğu ve batısına birer mum yakıp koymayı çok severim. Bunu için içerisinde sentetik parfüm esansları olan parafinli mumlar yerine soya veya balmumu ile hazırlanıp, saf uçucu yağlar ile kokulandırılmış mumlardan yakmak önemlidir. Benim bu konuda tercihim patchouli, günlük, ada çayı ve lavantalı olanlar.

Evin bolluk bereketinin artması için, evin en sevdiğiniz köşesine, kristal bir çanağın içerisine su koyup bunun içerisine de geçmişten günümüze bu enerjiyi arttırdığına inanılan yağlardan damlatarak burada bir alan yaratmak bana etkilidir. Bu enerjiyi arttırdığına inanılan bitki öz yağlarından günlük, mür, portakal, tarçın, patchouli, vetiver, karanfil, zencefil, ladin benim en sevdiklerimdir. Ben bunun için hazırladığımız bu uçucu yağ karışımımızı kullanıyorum.

Haftada en az bir kere evi, tüm odaları, köşeleri, evin merkezini ve varsa karanlıkta kalmış rutubetli alanları sap adaçayı ile tütsülemek ve arada adaçayı yanına günlük ve üzerlik de ekleyerek yakmak sinerjik etki yaratarak daha da etkili olmasını sağlayacaktır. Daha pratik olsun diyorsanız, günlük ve adaçayı uçucu yağlarını bir su ve alkolle karıştırıp sprey şeklinde ortama da sıkabilirsiniz.

Mevsiminde canlısını ve daha sonrasında da kurutulmuş Sarı Kantaron Çiçeğini bir vazo içerisinde veya asarak evde tutmak, özellikle de evin giriş kapısına yakın bir yere koymak her zaman iyidir.

Yatak odanızı havalandırıp, çarşaflarınızı silkeleyip üzerine lavanta uçucu yağı ile hazırlanmış çarşaf spreyi ile kokulandırmak hem sakinlik, gevşeme hem de uykuya hazırlık için harikadır.

Cam ve aynalarınızı sirke ile silmek, hem enerjisinin hem de kendisinin en kolay şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

Son bir sene içerisinde giymediğin bir kıyafet demek ki çok da gerekli değilmiş diye düşünerek, ayırmak vermek hem bir başkasını mutlu etmeye hem de yeni gelecekler için yer açmaya yarar. Dolap içleri için de favorim naftalin yerine kullanacağınız sedir uçucu yağı ile lavanta ve portakal benim en sevdiklerim.

Güne canlılık, mutluluk ve ruh-beden-zihin dengesi veren greyfurt uçucu yağını koklayarak veya günlük duşunuza katarak başlayıp, yatarken de sakinlik, rahatlama ve uykuya geçişi kolaylaştıran lavanta ile bitirmek, özellikle kış aylarında okaliptüs, kekik ve nane uçucu yağlarını bir çanak su içerisine damlatıp kaloriferin üzerinde tutmak ortamı virüs be bakterilerden koruyacaktır.