Ağız Bakımı

Ağız bakımında doğal içerikler ile hazırlanmış, kimyasal içermeyen ürünler kullanmak ve doğal olanı hayatımızın her alanına katabilmek için çok önemli. Ağzımıza aldığımız her şey, ağız içindeki doku tarafından hızlıca emilir ve kana karışır. Bu da ağız bakımında kullandığımız ürünlerin bütün vücudumuza etki etmesi demektir. Kimyasal içermeyen, doğal bir diş macunu kullanmak hem sağlığımızı korumak hem de doğaya göstereceğimiz saygı açısından önemlidir.

Diş Hekimi Dr. Gülcan Usal ile birlikte geliştirdiğimiz diş macunumuz sadece doğal ve aromaterapik hammaddelerden oluşmaktadır. Bitkisel ve antiseptik içeriğine ek olarak içindeki Papatya Hidrolatının da rahatlatıcı özelliği vardır. İçerisindeki Nane Uçucu Yağı ise yumuşak dokuya iyi gelen ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Rafine Olmamış Kaya Tuzu ve Kalsiyum Karbonat, diş lekelerinin ve plağın temizlenmesine, düzenli kullanımda diş taşı ve lekelerini azaltmaya yardımcı olup parlak bir görünüm sağlayacaktır. Aromaterapik Diş Macunumuz hem tüpte hem de plastik atık çıkarmak istemeyenler için cam kavanozda da bulunmaktadır. Plastik diş fırçaları yerine bambu diş fırçamızı da tercih edilebilirsiniz.

Ağız bakımımızı sabah ve akşam düzenli olarak yapmak çok önemlidir. Günde 2 kere, kuru diş fırçası üzerine fındık büyüklüğünde diş macunu sıkıp, dişlerimizi yaklaşık 2 dakika boyunca orta baskı ile fırçalayalım. Son olarak Ağız Bakım Suyumuz ile ağzımızı ve boğazımızı en az 30 saniye boyunca gargara yapabiliriz. Gargara sonrasında ağzınızı su ile çalkalamamıza gerek yoktur.

Sabahları uyanır uyanmaz dilimizi dil temizleyici ile temizlemeliyiz. Sabah eğer dil temizliğinizden sonra ‘Oil Pulling’ yapıyorsak dişlerimizi yağ kalıntılarından arındırmak için fırçalamamız gerekir. Gece, yatmadan önce yaptığımız ağız bakımı sabah bakımına göre daha önemlidir çünkü gün içerisinde içtiğimiz su ve yediğimiz yemekler yüzeysel de olsa bir temizlik sağlar, gece ise kalır. Akşam bakımımıza, diş ipi kullanarak başlamalıyız, daha sonra dişlerimizi fırçalamalı ve bir dil temizleyici ile dilimizi temizleyip son olarak da Ağız Bakım Suyumuz ile ağız içi ve boğaz bölgesini çalkalayabiliriz. Gargara sonrasında ağzınızı su ile çalkalamanıza gerek yoktur.