Erkek Bakım

Erkek Bakım

Doğal Yöntemlerle Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal ve Aromaterapik sakal bakımı için öncelikle %100 doğal ürünler kullanarak yapılan derinlemesine bir temizlikle başlamalıdır. Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı ve Patchouli ve Lavanta Uçucu Yağlarıyla hazırladığımız Patchouli & Lavanta Sıvı Kastil Sabun’umuz hem cildiniz hem de sakalınız için çok faydalı bir içeriğe sahiptir. Patchouli Uçucu Yağı kepeğe karşı, gözenek sıkılaştırıcı, cilt sebumunu dengeleyici ve akne karşıtı bir etkiye sahipken, antibakteriyel özellikli Lavanta Uçucu Yağı ise kuru deriyi besleyecektir. Erkek Bakım ürünlerimizden Sakal Bakım Losyonu ile sakal bakımınızı tamamen doğal bir içerik ile tamamlayabilirsiniz. Soğuk Sıkım Shea Butter içeren formülü ile sakalınıza ve yüzünüze masaj yaparak uyguladığınızda, sakalınızı ve cildinizi nemlendirir, sakal diplerini rahatlatır, daha canlı ve daha duru görünmesine yardımcı olur. Dilerseniz ayda bir defa sakalınıza içine ihtiyacınıza göre Patchouli, Sedir, Lavanta ya da Biberiye Uçucu Yağlarında damlatabileceğiniz Hint Yağı, Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı ile yoğun bir bakım yapabilir ya da hazırladığımız Saç Bakım Yağı’nı uygulayabilirsiniz.

Tıraş Sonrası Hangi Ürünleri Kullanmalıyız?

Tıraş sonrasında cildinizin ferahlaması için Homemade Aromaterapi’nin erkekleri düşünerek hazırladığı Patchouli & Lavanta Tıraş Losyon’unu kullanabilirsiniz. Avucunuzu içine sıkıp yüzünüze uygulayabileceğiniz bu losyonu dilerseniz parfümünüz olarak da seçebilirsiniz. Patchouli’nin eril enerjiyi dengeleyeci kokusu gün boyu özgüveninizin artmasını sağlayacak, Lavanta ise kaygılarınızı azaltacaktır. Eğer kuru veya hassas bir cildiniz varsa tıraş sonrasında erkek cilt bakım ürünlerimizden Tıraş Sonrası Bakım Kremimizi tercih edebilirsiniz. Cildin nemini tutan Shea Butter, onaran Kalendula ile Lavanta, Palmarosa, Çay Ağacı ve Selvi Uçucu Yağları ile hazırlanmıştır ve çabuk tahriş olmaya meyilli ciltler için de uygundur. Tıraş sonrasında spatül yardımı ile elinize az miktarda alıp avuç içlerinizde erittikten sonra cildinize tampon hareketler ile uyguladığınızda, gerginleşen cildinizin rahatlamasına ve ferahlamasına yardımcı olur.

Kolonya ve Losyon Ne İşe Yarar?

Kolonya ve Tıraş Sonrası Losyonu, tıraş sırasında tahriş olmuş ve gerilmiş cildinizin ferahlamasını sağlar. Aynı zamanda ikisi de alkollü içeriklerinde ötürü antiseptik özelliğe de sahiptirler. Böylece tıraş sırasında oluşmuş olabilecek küçük kesiklerin mikrop kapmasını önlerler. Mandalina, Çay Ağacı ve Lavanta Kolonyalarımızı da yine hoş kokuları ve ihtiyacınıza göre şifaları için de kullanabilirsiniz. Mandalina kolonyası güneşin pozitif enerjisini gündelik hayatınıza taşırken, Çay Ağacı virüs ve bakterilere karşı korunmamızı sağlayacak, Lavanta sakinleşmemize, kaygılarımızdan uzaklaşmamıza yardımcı olacaktır.