Doğal Temizlik

Doğal Temizlik

Lavantalı Temizlik Sirkesi
Kekik Sulu Temizlik Sirkesi
Çamaşır Sodası
Karbonat
Karbonat

120TL

Boraks
Boraks

120TL

Limonotu Uçucu Yağı
Limon Uçucu Yağı
Melez Lavanta Uçucu Yağı
Okaliptüs Uçucu Yağı
Portakal Uçucu Yağı
Sedir Uçucu Yağı
Sıvı Kastil Sabun - 40 ml
Güve Koruyucu Set
Portakal Uçucu Yağı - 5 ml
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 20 (1 Sayfa)

Ağzımıza aldığımız gıdalar ve cildimize sürdüğümüz ürünler gibi soluduğumuz hava da sağlığımız için çok önemlidir. Soluduğumuz kimyasalların zararları fiziksel bedenimizde orta ve uzun vadede kendisini gösterdiği için, bu konuda daha da dikkatli olmamız gerekmektedir. Bu kimyasallar zaman içerisinde kanımızda, ciğerlerimizde birikmekte olup, kokteyl etkisi oluşturmaktadır. Kullandığımız mumlardan, oda spreylerine, ortam kokulandırıcılardan, evlerimizi ve iş yerlerimizi temizlerken kullandığımız temizlik malzemelerinin doğal içeriklerden oluştuğundan emin olmalıyız. Bu ürünler aynı zamanda hormonal dengemize de zarar vermektedir.

Yemeğimizi yediğimiz çatal ve bıçaklarımızdan kaplarımıza, tabaklarımızdan, üzerinde ekmeğimizi, sebzelerimizi, meyvelerimizi kestiğimiz yüzeylerin temizliğinde kullandığımız ürünlerin kimyasal içerikli olması bu zararlı maddelerle temas riskimizi arttırmaktadır. Bulaşıklarımızı elde yıkarken Lavantalı Kastil Sabunumuzu kullanabilirsiniz. Bulaşık makinenizin parlatıcı gözüne 1 çay bardağı Lavantalı Temizlik Sirkemiz ve bir kaç damla Limon Uçucu Yağı, tuz haznesine ise Rafine Olmamış Kristal Kaya Tuzumuzu ilave edebilirsiniz. Ayrıca lavanta yağının doğal sinek kovucu gücünü de ürünü deneyimleyerek test edebilirsiniz. Her yıkamada bulaşık makinesinin kapağına damlatacağımız 1-2 damla Limon Uçucu Yağı hem bulaşıklarınızın parlamasında hem de bulaşık makinenizin mis gibi kokmasında etkili olacaktır. Tüm mutfak yüzeylerini Kekik Sulu veya Lavantalı Temizlik Sirkelerimizi fıslayarak temizliğini yapabilirsiniz.

Kekik Sulu Temizlik Sirkemiz %75,7 Karvakrol oranına sahip Origanum Vulgare Uçucu Yağından elde edilen saf kekik suyu ile hazırlanmış olup güçlü antiviral etkiye sahiptir. Yüzeyler için doğal ve güçlü bir dezenfektan olarak kullanılabilir. Ev ve iş yerinizdeki parkelerini ve fayanslarını Limon Okaliptüslü Arap Sabunumuz ile temizleyebilirsiniz. Mis kokulu Arap Sabunumuzdan bir kaşığı kovadaki ılık suya karıştırmanız yeterli olacaktır. Doğal Temizlikte, hem kokularından hem de antiseptik etkilerinden yararlanmayı en çok sevdiğimiz uçucu yağlar Limon, Portakal, Tea Tree, Limonotu, Sedir, Melez Lavanta ve Okaliptüs Uçucu Yağlarıdır.

Çamaşır makinemize yumuşatıcı yerine yarım çay bardağı Lavantalı Beyaz Temizlik Sirkemizden koyabilir, içerisine ilave olarak Limon, Lavanta ya da Itır Uçucu Yağlarından 5-6 damla da ilave edebilirsiniz. Kurutma makinesi kullanıyorsanız, kurutma sırasında makineye atacağımız kurutma topuna veya bir koton kumaş parçasına bu yağlardan damlatıp çamaşırlarımızı daha yoğun şekilde kokmalarını sağlayabiliriz.

Homemade Aromaterapi olarak sizlere sunduğumuz Karbonat, Çamaşır Sodası ve Boraks ile evde kendi temizlik ürünlerinizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Evinizde tamamen doğal içeriklere geçiş yapmak için Yıldız Kurt’un eğitmenliğinde her ay gerçekleştirdiğimiz Kendin Yap – Doğal Temizlik online atölyemize katılabilir, evde kendi doğal deterjanınızı, yüzey temizleyicilerinizi, ayna ve cam temizleyicilerinizi ve çok daha fazlasını yapmayı öğrenebilirsiniz.