Yüz Temizleme

Makyaj Temizleyici
Makyaj Temizleme Pamuğu 3'lü
Fresh Yüz Maskesi
Bentonit Kil Maskesi
Bentonit Kili
Kaolin Kili
Kaolin Kili

215TL

Rhassoul Kili
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

Sağlıklı bir cilt için en önemli noktalardan biri hem günlük olarak hem de derinlemesine bir temizlik için periyodik olarak yapacağımız yüz temizliğinin önceliğimiz olması.

Sabah uyandığınızda cildinize dokunun, eğer yağlanma hissederseniz doğal bir sabun ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı ve Hint Yağı’nda oluşan Kastil Sabunu tüm cilt tipleri için uygundur. Keçi Sütü Sabunu özellikle çok kuru, yıpranmış, hassas ve olgun ciltler tarafından tercih edilebilir. Eğer cildiniz çok yağlı değilse sadece soğuk su ile yıkayarak gününüze başlayabilirsiniz.

Gün boyunca yüzümüzde sadece uyguladığımız makyaj değil aynı zamanda ortamda bulunan kir ve toz da birikmekte, bunlar gözeneklerimizi tıkamakta ve cildimizin nefes almasına engel olmaktadır. Bu yüzden akşam uyumadan önce yüzümüzü iyice temizlediğimizden emin olmalıyız. Makyaj ürünleri yağ bazlı oldukları için makyajımızı bir sabit yağ yardımı ile temizlemek gerekecektir. Eğer makyaj yaptıysanız %100 pamuk kumaştan, tek kullanımlık makyaj pamuğu yerine kullanabileceğimiz sürdürülebilir bir alternatif olarak hazırladığımız Makyaj Temizleme Bezimizin üzerine içeriğindeki Soğuk Sıkım Kayısı Çekirdeği ve Üzüm Çekirdeği Yağı ile her cilt tipinin kullanımına uygun Makyaj Temizleyicimizden veya Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği, Jojoba, Hint Yağı gibi bir sabit yağdan birkaç damla damlatarak makyajınızı temizleyip sonrasında yüzünüzü doğal bir sabun ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca doğal saç bakım ürünleri ile bakım rutininizi tamamlayabilir, sağlıklı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Daha derinlemesine bir yüz temizliği için cilt tipinize göre haftada ya da 2 haftada bir Üzüm Çekirdekli Yüz Ovması ile yüzünüzü ovabilir veya Bentonit Kil Maskesini uygulayabilirsiniz. Üzüm Çekirdekli Yüz Ovmamız akneye yatkın veya çok hassas ciltler dışında herkes tarafından güvenle kullanılabilir. Bentonit Kil Maskemiz ise yağı çekici özelliği ile yağlı ve akneye yatkın ciltler için uygundur. Arındırıcı kil maskelerini kolaylıkla evde kendimiz de hazırlayabiliriz. Bu maskeleri hazırlarken Bentonit, Kaolin ve Rhassoul Killerinden, Ham Bal, Aloe Vera Jel, Organik Hindistan Cevizi Şekeri ve Süper Besinlerden yararlanabiliriz. Kil maskeleri, kilin nem ve yağ çekici özelliğinden yararlanırlar. Homemade Aromaterapi’nin killerinden Bentonit Kili, özellikle yağlı ve akne problemi yaşayan ciltler tarafından tercih edilebilir. Onarıcı etkiye de sahip Kaolin Kili her cilt tipi için uygunken, detoks özellikli Rhassoul kili daha çok kuru ve olgun ciltlere uygundur. Bu killerle hazırlanan maskelerde mutlaka dengeleyici bir baz yağ veya bitki suyu da bulunmalıdır. Kil maskelerini uygulamadan önce yüzümüzü cilt tipimize uygun bir bitki suyu ile ıslatmamız ve sonrasında da yine bir bitki suyu ile güzelce temizleyip cildimize uygun bir nemlendirici krem ya da sabit yağ ile nemlendirmemiz gerekmektedir.