Aromaterapik Enerji

Adaçayı Uçucu Yağı
Air Mum
Air Mum

700TL

Ardıç Uçucu Yağı
Arındırıcı Tütsü Demeti
Aura Spreyi
Aura Spreyi

460TL

Bergamot Uçucu Yağı
Bergamot Uçucu Yağı -  5 ml
Biberiye Uçucu Yağı
Biberiye Uçucu Yağı - 5 ml
Bolluk Bereket Aromaterapi Mumu
Buhurdan - Fondü Ekru
Buhurdan - Fondü Siyah
Çam Uçucu Yağı
Earth Mum
Earth Mum

700TL

Ferah Koklama Kavanozu
Fesleğen Uçucu Yağı
Fire Mum
Fire Mum

700TL

Gösterilen: 1 ile 21 arası, toplam: 114 (6 Sayfa)

Doğal Yöntemlerle Evde Enerji Temizliği Nasıl Yapılır?

Rutubetin, tozun, dağınıklığın biriktiği her yerde negatif enerji de birikir. Karanlık ve ışığın girmediği bölümlerde ise durağan bir enerji oluşur. Enerji temizliğinden önce mümkün olduğu kadar evinizi temizleyin, tozlu, dağınık alan bırakmayın. Daha sonrasında Anadolu’da ve başka geleneklerde de tarih boyunca tütsü olarak yakılmış bitki ve reçinelerle enerji temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek titreşimli adaçayı, düşük titreşimleri uzaklaştırır, kötü enerjiyi temizler. Tütsü Çanağımızda veya uygun bir kasede birkaç dalı yakın ve söndükten sonra çıkan dumanı evinizde gezdirin. Geçmişten günümüze Türk evlerinde uygulanan bir diğer gelenek ise üzerlik yakılmasıdır. Adaçayı gibi üzerlik tohumu ve günlük reçinesinin de nazarı kovduğuna inanılır. Negatif enerjiyi çeken kaya tuzunu mümkünse evin giriş kapısına yakın bir yere kase içinde koymalısınız. Saf tuzun, enerjiyi üzerinde toplayarak ev halkını koruduğuna inanılır. Koyulan tuzun düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Burada önemli olan hafta boyunca enerjiyi toplamış tuzun çöpe değil tuvalete atılmasıdır. Evin içinde ve balkonlarda yetiştirilen çiçekli ve yeşil bitkiler eve taze enerji çekerler. Sivri yapraklı ve aşağıya doğru sarkan bitkileri tercih etmeyin. Gül, bizim inancımızda çok önemlidir. İnsan ruhunu, güzellikleri temsil eder. Gül kokusu sevgi ve mutluluk duygularını arttırır.

Çakralar nedir?

Çakralar vücudumuzda bulunan 7 adet enerji merkezdir. Sırasıyla Kök Çakra, Çapraz Merkez (Cinsel) Çakra, Güneş Sinirağı Çakrası, Kalp Çakrası, Boğaz Çakrası, Üçüncü Göz Çakrası ve Taç Çakra olarak isimlendirilirler. Kök Çakra maddi dünya ile olan bağlantı merkezimizdir ve rengi kırmızıdır. Çapraz Merkez Çakra cinsel enerjilerin ve yaratıcılığın merkezidir ve rengi turuncudur. Karın bölgemizde yer alan sarı renkli Güneş Sinirağı Çakrası duygusal enerjimizi yaydığımız ve iletişim yeteneğimizi belirleyen merkezimizdir. Kalp Çakrasının renkleri yeşil ve pembedir. Bu çakra kalbin esnekliğinin, ilişki kurma ve dokunmanın merkezidir. Mavi renkle temsil edilen Boğaz Çakrası ifade, iletişim ve esin yeteneğinin merkezidir. Yüksek zihinsel güçlerimizin, entelektüel kapasitemizin, hafızamızın, irademizin ve bilince ulaşmanın merkezi olan Üçüncü Göz Çakrası lacivert renklidir. En tepe çakramız olan Taç Çakra ise mor rengi ile ilahi olanla iletişimimizin merkezidir. Taç Çakra tüm çakra enerjilerinin kaynağı ve başlama noktasıdır. Bu merkezlerin herhangi birinin çok ya da az çalışması, enerji dengemizi bozar.

Çakra Yağları Ne İşe Yarar?

Her bir çakra için bedenimizi, zihnimizi ve bilinçaltımızı uyararak dengeye getirmemize yardım eden farklı uçucu yağlar vardır. Bu uçucu yağları bir sabit yağ ile karıştırıp, ilgili çakra bölgesine soldan sağa dairesel hareketlerle masaj yaparak gerekli çakraları uyarabilir, bunu parfüm yaparak sürebilir ve/veya saf halini vücudumuza değdirmeden, koklayabilir, yastığımıza damlatabilir, altında mum yanan bir buhurdanlığa damlatarak meditasyon sırasında soluyabilirsiniz. Ek olarak, yoga meditasyonlarınızda tercih edebileceğiniz yoga & meditasyon yağlarına göz atabilirsiniz. Homemade Aromaterapi’nin hazırladığı çakra yağları, her bir çakra için uyarıcı uçucu yağlar ile sabit yağ karışımıdır. Vücudunuza uygulamaya hazırdırlar.