Bitki Suları

Fresh Yüz Spreyi
Gül Suyu
Gül Suyu

450TL

Gül Suyu - 150 ml
Lavanta Suyu
Lavanta Suyu

450TL

Mersin Suyu
Papatya Suyu
Limonotu Suyu
Neroli Suyu
Neroli Suyu

660TL

Gül Suyu - 30 ml
Lavanta Suyu - 30 ML
Mersin Suyu - 30 ml
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Bitkinin kendisinden yüz misli kuvvetli özü, ruhu olduğuna inandığımız uçucu yağlar, narenciyeler hariç, su buharı distilasyonu yöntemi ile elde edilirler. Distilasyon sırasında bitkilerle birlikte kaynayan su buharlaşırken, bitkinin içerisinde bulunan uçucu yağ da açığa çıkar. Buharlaşan suyun soğuması ile ortaya çıkan bitki suları, aromaterapinin en temel hammaddelerinden birisidir. Homemade Aromaterapi olarak bizler içerisinde uçucu yağ da barındıran bu birinci distilasyon bitki sularını kullanıyoruz. İlk distilasyon sonrası bitki suyunun içinde kalan uçucu yağ miktarı suyun kendi kendisini korumasını da sağlayıp, doğal bir koruyucu görevi görür. Bu bitki suları saf olarak herhangi bir koruyucu madde eklenmeden kullanılabilir, muhafaza edilebilir.

Homemade Aromaterapi olarak organik Gül Uçucu Yağı üretilirken ortaya çıkan Gül Suyu’muzu Isparta’nın Eğirdir bölgesi güllerinden üretiyoruz. Kültürümüzde misafirlere sunulmasının bir gelenek olduğu bu değerli, mis kokulu suyun şifasını herkese ulaştırmaya niyet ediyoruz. Doğa frekansı en yüksek bitki olan gülden elde edilen bu Gül Suyunu sabah uyandığımızda yüzümüze, göğsümüze fıslamak gün boyu enerjimizin yüksek olmasını sağlayacaktır. Gül Suyu aynı zamanda bütün cilt tiplerinin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir cilt toniğidir de. Yüzümüzü yıkadıktan direkt cildimize fıslayarak uygulayabiliriz.

Lavanta Suyumuz ise karma ve akneye yatkın ciltlerin tonik olarak kullanabileceği bir bitki suyudur. Banyo sonrası saçlarınıza Lavanta Suyu sıkmanız, saçlarınızın kolayca taranmasına da yardımcı olacaktır. Papatya Suyu, tüm cilt tipleri için uygun olup, atak halinde olan ciltleri de yatıştırıcı etkiye sahiptir. Hassas ciltler için en uygun bitki suyudur. Özellikle yaz aylarında Soğuk Sıkım Jojoba Yağımız ile Ylang Ylang, Sedir gibi uçucu yağların ilavesi ile de saçlarınız için faydalı bir saç bakım serumu olacaktır. Mersin Suyu ise fazla yağı çekme özelliği ile yağlı, akneye yatkın, siyah noktaya sahip ciltler ile erkekler tarafından da tercih edilebilir.

Bitki suları, uçucu yağların şifalarını içlerinde taşımalarına rağmen çok da hafiftirler. Lavanta ve Papatya Suyu bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Lavanta Suyu bir sinek koruyucu gibi bebeğinizin cildini koruyacak, Papatya Suyu ise hassas ciltleri için rahatlatıcı etki gösterecektir.

Bitki sularını buzdolabında tutmanız tazeliklerini daha uzun süre korumaları için etkili olacaktır. Özellikle yaz aylarında bitki sularını buz kalıplarına döküp dondurabilir ve daha sonra bir tülbente sararak yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz.